Ortopedia i fizjoterapia
Zdrowe jedzenie i witaminy

Zawodowe i środowiskowe choroby układu oddechowego

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Układ oddechowy jest narządem najbardziej na łasce czynników środowiskowych, ze względu na jego wymóg ciągłego pobierania próbek powietrza, potrzeba, która zwiększa się wielokrotnie wraz z wysiłkiem fizycznym i pracą. Skórę można przykryć i umyć, a my mamy pewną kontrolę nad tym, co wchodzi w przewód pokarmowy. Ale musimy oddychać powietrzem, gdziekolwiek jesteśmy – w pracy, w domu lub podczas zabawy – i wraz z nim, wszystko i wszystko, co jest zawarte w obowiązkowej próbce środowiskowej. Nie jest zatem niespodzianką, że choroba układu oddechowego ma zasadnicze znaczenie dla rozważań na temat narażenia zawodowego i środowiskowego. Zawodowe i środowiskowe choroby układu oddechowego to obszerny i autorytatywny podręcznik, który bada te choroby z perspektywy historii, metod klinicznych i epidemiologicznych, metod oceny narażenia, jednostek chorobowych, czynników sprawczych, źródeł przemysłowych i środowiskowych oraz strategii klinicznych, regulacyjnych i inżynieryjnych. do zarządzania. Chociaż książka ta jest ważona ciężko od chorób zawodowych, to jednak wypełnia zapotrzebowanie w tej dziedzinie na multidyscyplinarny podręcznik, który analizuje i integruje tak różnorodne tematy, jak źródła i czynniki chorób układu oddechowego, narażenia, toksycznych mechanizmów, skutków zdrowotnych i metod zarządzania lotniczymi zagrożeniami dla zdrowia. w miejscu pracy i gdzie indziej.
Każdy rozdział jest dobrze zorganizowany, jasno i swobodnie zilustrowany i dobrze powiązany. Rozdziały są autorstwa ekspertów, dzięki czemu aspekty mineralogii, fizjologii, epidemiologii, toksykologii, medycyny klinicznej i środków kontroli środowiska są przedstawione bardzo szczegółowo z wieloma danymi pomocniczymi dla każdego agenta lub klasy agentów. Rozdziały w każdej z 12 głównych sekcji zostały umiejętnie zintegrowane przez jednego z trzech redaktorów. Książka oferuje zarówno wyjaśnienie tematu, jak i wprowadzenie do wspierającej literatury naukowej. Rzadko można znaleźć takie płynne połączenie nauk i praktyk klinicznych i środowiskowych.
Ten podręcznik jest zarówno źródłem, jak i zasobem. Tabele rozdziałów zawierają szczegółowe dane na temat badań epidemiologicznych, dopuszczalnych norm ekspozycji, mechanizmów toksycznych i wyników klinicznych. Oprócz bibliografii znajduje się obszerny dodatek zawierający wykaz reakcji biologicznych na określone czynniki, ich źródła zawodowe, odniesienia do ponad 250 kluczowych badań oraz rządowe źródła danych. Indeks umożliwia wyszukiwanie tematów według agenta, źródła branżowego, efektu toksycznego, manifestacji klinicznej lub kontroli regulacyjnej, dzięki czemu książka jest łatwa w użyciu jako narzędzie odniesienia.
Ta praca jest podstawowym podręcznikiem dla lekarzy, którzy diagnozują, leczą i dążą do zapobiegania chorobom dróg oddechowych. Lekarze podstawowej opieki zdrowotnej znajdą przydatne opisy klinicznych metod wykrywania i mogą chcieć sprawdzić, czy potencjalne narażenie pacjenta może przyczyniać się do zgłaszanych objawów i zaobserwowanych nieprawidłowości na filmach rentgenowskich lub w badaniach przesiewowych w kierunku płuc. Specjaliści zajmujący się medycyną płuc znajdą szczegółowe prezentacje i aktualne referencje cenne w ocenie ilościowej chorób układu oddechowego, analizowaniu diagnostyki różnicowej, organizowaniu i interpretowaniu badań diagnostycznych oraz opracowywaniu schematu leczenia i zapobiegania Czytanie tej książki będzie ostrzegać lekarzy medycyny pracy przed potencjalnymi zagrożeniami związanymi z produktami i procesami w miejscu pracy oraz zapewniać wskazówki w zakresie projektowania medycznych programów nadzoru i profilaktyki. Pielęgniarki zajmujące się ochroną zdrowia w miejscu pracy i higienistki przemysłowe zyskają pełniejszą wiedzę na temat schorzeń medycznych, których programy leczenia i monitorowania mają zapobiegać. Naukowcy mogą uzyskać dostęp do aktualnej literatury naukowej, zidentyfikować odpowiednie i aktualne pytania bez odpowiedzi oraz umieścić swoje wnioski w kontekście problemów klinicznych i środowiskowych. Wreszcie studenci zainteresowani poznaniem tej ważnej dziedziny zdrowia publicznego będą zadowoleni z zakresu i zakresu zagadnień medycznych i środowiskowych związanych z etiologią i patogenezą chorób układu oddechowego, a także z podejściami dotyczącymi zdrowia publicznego koniecznymi do zapobiegania i kontroli z tych w dużej mierze nieuleczalnych chorób.
Gareth M. Green, MD
Harvard School of Public Health, Boston, MA 02115

[hasła pokrewne: lek bez recepty na zapalenie pochwy, niejednorodne endometrium, endometrium niejednorodne ]

Tags: , ,

No Responses to “Zawodowe i środowiskowe choroby układu oddechowego”

 1. Manimal Says:

  Ja słyszałam i czytałam ksiazke Po co ten Jod

 2. Jowita Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu gorące kamienie[...]

 3. Róża Says:

  Za duzo slodyczy, chleba, zimniakow, bananow

 4. Dr. Cocktail Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: redox extreme efekty[...]

 5. Daria Says:

  Tez nie dostalam renty,a cisnienie,to mam wysokie.

Powiązane tematy z artykułem: endometrium niejednorodne lek bez recepty na zapalenie pochwy niejednorodne endometrium