Ortopedia i fizjoterapia
Zdrowe jedzenie i witaminy

Wyeliminowanie transmisji cholery na Haiti cd

Posted in Uncategorized  by admin
November 1st, 2018

Specjalizująca się grupa konsultacyjna przy Ministrze Zdrowia i Ludności Haiti zaleca podejście polegające na masowym szczepieniu na obszarach dotkniętych huraganem na południu Haiti jako część kompleksowej reakcji w sytuacjach kryzysowych. W świetle najnowszych danych na temat skuteczności szczepionek, możliwości szczepień w miejscach występowania epidemii oraz zwiększonej dostępności bezpiecznych, skutecznych i tanich szczepionek, apelujemy, aby oprócz reagowania w sytuacjach kryzysowych na cholerę w społecznościach dotkniętych huraganem, to intensywne i ożywione wsparcie zostanie udzielone rządowemu krajowemu planowi likwidacji cholery na Haiti, w tym ogólnokrajowej dwu dawkowej kampanii szczepień przeciwko cholery. W ciągu ostatnich sześciu dziesięcioleci kilka programów zdrowia publicznego na Haiti (np. Skupiających się na leczeniu HIV oraz leczeniu i kontroli zaniedbanych chorób tropikalnych) dostarczyło modelom świata. Zwiększona dostępność OCV i ich wdrożenie w programie krajowym może stanowić okazję dla rządu Haiti i społeczności międzynarodowej do zademonstrowania kolejnej udanej strategii: kompleksowe krajowe ubezpieczenie OCV połączone z ukierunkowanymi działaniami w zakresie wody, kanalizacji i higieny może wyeliminować przesyłanie cholery na Haiti w ciągu najbliższych 3 do 5 lat po przystępnej cenie (niektóre szacunki sugerują około 66 milionów dolarów). Cel ten z pewnością należy aspirować, biorąc pod uwagę ludzkie koszty utrzymania status quo.
Wyeliminowanie przenoszenia cholery na Haiti poprzez połączone, zintegrowane podejście na poziomie populacji byłoby dużym osiągnięciem dla rządu i mieszkańców Haiti. Miałoby to również szeroki wpływ na kontrolę cholery w innych dotkniętych populacjach na całym świecie. Nadszedł czas na ambitne działania w zakresie zwalczania cholery i eliminacji na Haiti.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autora są dostępne pod adresem.
Ten artykuł został opublikowany 7 grudnia 2016 r. O godzinie.
Author Affiliations
Z Wydziału Global Health Equity, Brigham and Women s Hospital, Boston; oraz Specjalna Grupa Konsultacyjna przy Ministrze Zdrowia i Ludności na Haiti w Port-au-Prince. Pozostałymi członkami Special Consulting Group byli dr Daphnee Delsoin Benoit, szanowna Minister Zdrowia i Ludności, Port-au-Prince, Haiti; Dr Dennis Chao, Institute for Disease Modeling, Bellevue, WA; Dr Donald Francois, Ministerstwo Zdrowia i Ludności, Port-au-Prince, Haiti; Dr Jeannot Francois, dyrektor rozszerzonego programu szczepień, Ministerstwo Zdrowia i Ludności, Port-au-Prince, Haiti; Dr Roger Glass, Międzynarodowe Centrum Fogarty, National Institutes of Health (NIH), Bethesda, MD; Dr Robert Hall, Narodowy Instytut Alergii i Chorób Zakaźnych, NIH; Dr Jerome H. Kim, International Vaccine Institute, Seul, Korea Południowa; Dr Bernard Liautaud, Ministerstwo Zdrowia, Port-au-Prince, Haiti; Prof. Ira Longini, University of Florida, Gainesville; Pani Helen Matzger, Bill i Melinda Gates Foundation, Seattle; Dr Vittal Mogasale, International Vaccine Institute, Seoul, Korea Południowa; Prof. Glenn Morris, University of Florida, Gainesville; Prof
[więcej w: skierowania nfz i kolejka, endometrioza a rak, lapacho czerwone ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: endometrioza a rak lapacho czerwone skierowania nfz i kolejka