Ortopedia i fizjoterapia
Zdrowe jedzenie i witaminy

Wyeliminowanie transmisji cholery na Haiti ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Jedną wyraźną kwestią było jednak to, że dostawa szczepionki była bardzo ograniczona, a doświadczenie w stosowaniu OCV w odpowiedzi na wybuchy epidemii było ograniczone. Ponadto fakt, że najkorzystniejsza szczepionka nie spełniała jeszcze wymagań wstępnych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) oznaczała, że Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF) i inne agencje Narodów Zjednoczonych nie mogły go kupić. Od tego czasu wiele wydarzeń zwiększyło naszą zdolność do kontrolowania epidemii na Haiti. Dwa bezpieczne, skuteczne OCV są teraz dostępne w przystępnej cenie (1,70 USD do 1,85 USD za dawkę), są kwalifikowane przez WHO i są dostępne w rosnących ilościach. Produkty są zasadniczo tą samą szczepionką, wyprodukowaną przez różnych producentów. Shanchol (Shantha Biotechnics, Indie) został wstępnie zakwalifikowany w 2011 r. W 2013 r. Ustalono 2 miliony dawek leku OCV jako dobro publiczne do zarządzania szczepionką. Euvichol (Eubiologics, Korea Południowa) został wstępnie zakwalifikowany przez WHO w 2015 r., A producent ogłosił niedawno, że może produkować 25 milionów jednodawkowych fiolek rocznie, które pozostają stabilne w temperaturze 37 ° C przez 30 dni, unikając marnotrawstwa i umożliwiając dostarczanie do najbardziej odległe obszary bez konieczności stosowania rygorystycznych łańcuchów chłodniczych. Dostępne są inne OCV (VaxChora, PaxVax, Stany Zjednoczone, Dukoral, Valneva, Szwecja), ale w tej chwili nie są one uważane za praktyczne w przypadku dużego wykorzystania zdrowia publicznego w ubogich w zasoby środowiskach.
Wreszcie, seria badań dotyczących OCV na Haiti wykazała skuteczność szczepionki Shanchol zarówno w środowisku miejskim, jak i wiejskim, wykonalność osiągania wysokich wskaźników zasięgu i niski koszt dostarczania tej szczepionki dla populacji. W jednym z najbiedniejszych miejskich slumsów na Haiti nie odnotowano ani jednego przypadku potwierdzonej kulturowo cholery w okresie od września 2013 r. Do sierpnia 2016 r. U osób, które otrzymały łączną interwencję w zakresie chlorowania domowego i szczepień cholery.2-4 Badania te uzupełniają inne niedawne OCV studia z Gwinei i Sudanu Południowego.
Informacje te zasadniczo zmieniają sposób, w jaki władze sanitarne powinny teraz rozważyć zastosowanie OCV w kontrolowaniu cholery. Masowe szczepienia na Haiti ratowałyby życie, a modelowanie sugeruje, że taka interwencja w połączeniu z ukierunkowanymi, skutecznymi interwencjami w zakresie wody, kanalizacji i higieny może w znacznym stopniu kontrolować, a nawet eliminować chorobę w ciągu kilku lat od wprowadzenia programu, przy przystępny koszt. Ten średniookresowy plan będzie musiał być podporządkowany długofalowym wysiłkom zmierzającym do urzeczywistnienia prawa człowieka do dostępu do czystej wody, który to cel będzie wymagał znacznego budżetu i do osiągnięcia przez lata, jeśli nie dziesięciolecia. Kontrolowanie cholery było problemem na Haiti przez 6 lat przed huraganem Matthew – nie tylko z powodu niewystarczających zasobów, ale także z powodu ogromu wyzwania, jakim było przywrócenie poważnie ograniczonego dostępu ludności do czystej wody i urządzeń sanitarnych.
Ministerstwo Haiti Ministerstwa Zdrowia Publicznego i Ludności poprosiło o milion dawek OCV i autoryzowało go w ramach reakcji na awarię huraganu Matthew.5 Dwie dostawy po 500 000 dawek dotarły na Haiti 24 i 25 października 2016 r., A szczepionki zostały rozmieszczone przez Ministerstwo Zdrowia i jego partnerów do pilnego wykorzystania
[podobne: z dala od zgiełku cda, lek bez recepty na zapalenie pochwy, zrosty po usunięciu macicy objawy ]

Tags: , ,

No Responses to “Wyeliminowanie transmisji cholery na Haiti ad”

  1. Lena Says:

    Koncerny farmaceutyczne preferuja syntetyczne wynalazki

  2. Swerve Says:

    [..] Cytowany fragment: odżywki warszawa[...]

  3. Mateusz Says:

    Badanie rezonansem magnetycznym w szybkim terminie

Powiązane tematy z artykułem: lek bez recepty na zapalenie pochwy z dala od zgiełku cda zrosty po usunięciu macicy objawy