Ortopedia i fizjoterapia
Zdrowe jedzenie i witaminy

Widok z krawędzi – tworzenie kultury troski ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Chciałem, aby wartość empatycznej, skoordynowanej opieki rozprzestrzeniła się w naszym systemie. Podzielam moją historię otwarcie. Chciałem, aby liderzy systemu i każdy pracownik wiedzieli, że wszystko ma znaczenie, zawsze. Każda osoba, za każdym razem. Jak budujesz i utrzymuje kulturę wspólnego celu na nieskończenie złożonej arenie opieki zdrowotnej. W jaki sposób zapewniasz pracownikom zaangażowanie i zaangażowanie w robienie tego, co jest słuszne. Kluczowe znaczenie ma określenie różnic między deklarowaną misją a wartościami instytucji i jej faktycznym świadczeniem opieki. Jako systemy musimy rozpoznawać i uznawać nasze błędy, nasze wady, tak jak robią to poszczególni lekarze. Musimy zastanowić się nad czasami, w których nasza opieka odbiegała od tego, co zamierzaliśmy – kiedy nie byliśmy tymi, którym się spodziewaliśmy. Musimy być transparentni i pozwolić na to, abyśmy nie zmienili kształtu, abyśmy mogli zresetować naszą intencję i ukształtować naszą przyszłość.
Odważnie moja instytucja odpowiedziała na moje doświadczenia, radykalnie zmieniając sposób, w jaki każdego nowego pracownika wprowadzamy w naszą kulturę organizacyjną – potocznie określaną jako wprowadzanie na rynek . Nasi liderzy instytucjonalni uruchomili już program nauczania Kultury troski dla pielęgniarek. Ale zrozumieli, że aby prawdziwie zmienić kulturę, wszyscy nowi pracownicy, w tym lekarze, potrzebowali internalizacji wartości naszej instytucji. Rozszerzyli więc swoje wysiłki, włączając porażki i sukcesy mojej cierpliwej historii, aby oświecić nasz wspólny cel i zbudować kulturę zaangażowaną.
Dzięki opracowanemu szkoleniu uczestnicy uczą się wymieniać swój cel jako odrębny od swojej pracy. Przewoźnicy słyszą, jak ważne było to dla mnie, gdy jeden z nich – widząc, jak się załamałem, gdy był przesłuchiwany przez kogoś w radiologii – postanowił ostrzec techników przeprowadzających różne testy, by nie pytać o dziecko, którego wciąż była mała różowa opaska mój wykres. Poprosił swoich kolegów, aby zrobili to samo. W 800-łóżkowym szpitalu przewoźnicy zjednoczyli się, tworząc wokół jednego pacjenta ochronną osłonę.
Podobnie, technicy radiologii dowiadują się, co to za dobroć, że przestali próbować obudzić mojego wyczerpanego męża, aby przenieść go z mojego łóżka na moje przenośne zdjęcie rentgenowskie, zamiast tego rzucili na niego ołowianą osłonę i pozwolili mu spać. Siła tych opowieści pokazuje nowym pracownikom, że mają cel i że są cenieni.
Ponadto, nowym pracownikom uczy się rozpoznawać różne formy cierpienia: możliwe do uniknięcia i nieuniknione. Naszym celem jest znalezienie sposobów łagodzenia cierpienia poprzez reagowanie na nieunikniony rodzaj poprzez empatię i ulepszanie naszych procesów i procedur, aby uniknąć zadawania sobie możliwych do uniknięcia, gdy tylko jest to możliwe.
Nasze porażki są analizowane, a nasze sukcesy dzielone. Rozważ moc tego wyboru. Na początku wszyscy nowi pracownicy słyszą o tym, jak rozpoznajemy i przyznajemy się do naszych niepowodzeń. Jak współpracujemy, aby zapewnić, że przejrzystość powstrzymuje nas od powtarzania naszych błędów. Jak rozliczamy się nawzajem. Oświetlając nasze niepowodzenia, możemy rozpocząć autentyczną rozmowę o wspólnym celu, odporności i budowaniu zaangażowanej kultury.
Wierzymy, że skupiając się na błędach, możemy zapewnić, że ścieżka do przodu jest współczująca i skoordynowana Kiedy wstydzimy się, nie możemy opowiedzieć naszych historii. Stają się dla nas niedostępne. W następstwie bolesnego doświadczenia wszyscy szukamy sensu. Jest to sprawa ludzka, ale to także zadanie wielkich organizacji. Historie, które opowiadamy, robią więcej niż przywracają naszą wiarę w siebie. Mają moc do transformacji.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autora są dostępne pod adresem.
Author Affiliations
Z Departamentu Medycyny Płuc i Opieki Krytycznej, Henry Ford Health System i Wayne State University School of Medicine – oba w Detroit.

Materiał uzupełniający
Powołując się na artykuły (2)
Zamknij Cytowanie artykułów
[podobne: endometrium niejednorodne, symulator farmy 2015 allegro, monakolina k ]

Tags: , ,

No Responses to “Widok z krawędzi – tworzenie kultury troski ad”

 1. High Kingdom Warrior Says:

  [..] Cytowany fragment: leczenie kanałowe ceny[...]

 2. Cujo Says:

  Ciekawa jestem tylko czy jeśli wynik będzie świadczył o alergii

 3. Oskar Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: usg żył kończyn dolnych[...]

 4. Capital F Says:

  Jeśli nie chorujesz na jakaś popularną znaną przez lekarza chorobę

 5. Nina Says:

  Article marked with the noticed of: stomatolog bielsko biała[...]

 6. Michał Says:

  lekarz u którego się leczę nie chce obniżyć mi dawki leku

Powiązane tematy z artykułem: endometrium niejednorodne monakolina k symulator farmy 2015 allegro