Ortopedia i fizjoterapia
Zdrowe jedzenie i witaminy

Śmiertelność długoterminowa po badaniu przesiewowym w kierunku raka jelita grubego

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

W badaniach z randomizacją badanie krwi utajonej w kale zmniejsza śmiertelność z powodu raka okrężnicy. Jednak czas trwania korzyści nie jest znany, podobnie jak efekty specyficzne dla wieku i płci. Metody
W badaniu kontrolnym dotyczącym raka jelita grubego w Minnesocie 46 551 uczestników, w wieku od 50 do 80 lat, zostało losowo przydzielonych do zwykłej opieki (kontrola) lub do corocznego lub dwuletniego badania przesiewowego z zastosowaniem testów na krew utajoną w kale. Badania przesiewowe przeprowadzono od 1976 r. Do 1982 r. I od 1986 r. Do 1992 r. Wykorzystaliśmy National Death Index, aby uzyskać aktualne informacje na temat ważnego statusu uczestników oraz ustalić przyczyny zgonu w 2008 r.
Wyniki
Przez 30 lat obserwacji zmarło 33.020 uczestników (70,9%). Łącznie 732 zgonów przypisano rakowi jelita grubego: 200 z 11,072 zgonów (1,8%) w grupie poddawanej corocznej kontroli przesiewowej, 237 z 11,004 zgonów (2,2%) w grupie poddawanej co dwa lata oraz 295 z 10 944 zgonów ( 2,7%) w grupie kontrolnej. Badanie przesiewowe zmniejszyło śmiertelność z powodu raka okrężnicy i odbytnicy (ryzyko względne z rocznym badaniem przesiewowym, 0,68; przedział ufności 95% [CI], 0,56 do 0,82; ryzyko względne z dwuletnim badaniem przesiewowym, 0,78; 95% CI, 0,65 do 0,93) do 30 lat obserwacji . Nie zaobserwowano zmniejszenia śmiertelności z wszystkich przyczyn (ryzyko względne przy rocznym badaniu przesiewowym, 1,00, 95% CI, 0,99 do 1,01, ryzyko względne z dwuletnim badaniem przesiewowym, 0,99, 95% CI, 0,98 do 1,01). Zmniejszenie śmiertelności z powodu raka jelita grubego było większe dla mężczyzn niż dla kobiet w grupie przesiewowej dwuletniej (P = 0,04 dla interakcji).
Wnioski
Efekt badania przesiewowego z okulistycznym testem krwi kałowej na śmiertelność z powodu raka jelita grubego utrzymuje się po 30 latach, ale nie ma wpływu na umieralność z jakiejkolwiek przyczyny. Trwałe zmniejszenie śmiertelności z powodu raka jelita grubego wspiera efekt polipektomii. (Finansowane przez Program Nagrody Veterans Affairs Merit Review i inne).
Wprowadzenie
Dane szacunkowe z wielu, dużych, randomizowanych badań przesiewowych w kierunku raka okrężnicy i odbytnicy z badaniem krwi utajonej w kale stale wykazują zmniejszenie śmiertelności z powodu raka okrężnicy i odbytnicy o 15 do 33%. 1-4. Najdłuższa obserwowana dotychczas obserwacja to 18 do 20 lat .5-7 Nie wiadomo, czy wpływ badań przesiewowych na śmiertelność z powodu raka okrężnicy i odbytu jest taki sam, czy dotyczy on wszystkich grup wiekowych i obu płci. Co więcej, żadna z prób nie wykazała zmniejszenia śmiertelności z jakiejkolwiek przyczyny, a jedna metaanaliza wykazała znaczny wzrost śmiertelności niezwiązanej z rakiem okrężnicy i odbytu.8 Zaktualizowaliśmy badanie Minnesota Colon Cancer Control9 przez 30 lat obserwacji po nim. ocenić długoterminowy wpływ badań przesiewowych na śmiertelność z powodu raka jelita grubego i śmiertelność z jakiejkolwiek przyczyny oraz ocenić skutki swoiste dla wieku i płci.
Metody
Projekt badania
Badanie kontrolne dotyczące raka jelita grubego w Minnesocie losowo przypisało 46 551 zdrowych ochotników, w wieku od 50 do 80 lat, do corocznych badań przesiewowych, dwuletnich badań przesiewowych lub zwykłej opieki (kontrola)
[więcej w: olx psy warszawa, czym się różni osa od pszczoły, lek bez recepty na zapalenie pochwy ]

Tags: , ,

No Responses to “Śmiertelność długoterminowa po badaniu przesiewowym w kierunku raka jelita grubego”

 1. Przemysław Says:

  Testy kliniczne kazdy wie jak sa prowadzone

 2. Onion King Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: psychoterapeuta bielsko biała[...]

 3. Mateusz Says:

  Mój mąż prawie pięć lat temu miał udar niedokrwienny połowiczny prawostronny.

 4. Crash Test Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do leczenie[...]

 5. Marianna Says:

  Nie ma czegoś takiego, jak “medycyna alternatywna”

Powiązane tematy z artykułem: czym się różni osa od pszczoły lek bez recepty na zapalenie pochwy olx psy warszawa