Ortopedia i fizjoterapia
Zdrowe jedzenie i witaminy

Rekreacyjna marihuana – minimalizacja zagrożeń zdrowotnych wynikających z legalizacji

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Krajobraz polityki konopnej przechodzi radykalną zmianę. Chociaż wiele jurysdykcji usunęło sankcje karne za posiadanie niewielkich ilości konopi indyjskich, a ponad połowa stanów USA zezwala lekarzom na zalecenie pacjentom, legalizacja dostaw i posiadania konopi w celach niemedycznych jest zupełnie inną polityką publiczną. Od wyborów w listopadzie 2016 r. 20% populacji Stanów Zjednoczonych mieszka w państwach, które zdały głosowanie, aby umożliwić firmom sprzedaż konopi indyjskich bez podania przyczyny, a osobom dorosłym – 21 lub więcej. Chociaż inne państwa mogą zmierzać w kierunku legalizacji, niepewność obfituje z powodu federalnego zakazu używania konopi indyjskich. Administracja Obamy tolerowała te prawa stanowe; nie jest jasne, co zrobi administracja Trumpa. Istnieje również ogromna niepewność co do efektu netto legalizacji konopi indyjskich na zdrowie publiczne.1 Większość osób dorosłych, które okazjonalnie używają konopi indyjskich, uważa je za przyjemne i nie doświadczają istotnych problemów. Coraz więcej jest badań nad korzyściami zdrowotnymi wynikającymi ze spożywania kwiatów i wyciągów z konopi indyjskich1, a legalizacja powinna ułatwić badanie potencjału terapeutycznego i umożliwić dostęp pacjentom, którzy mogliby z nich skorzystać.
Jednak używanie marihuany wiąże się ze znacznym ryzykiem.1-4 Na przykład, zatrucie konopi osłabia funkcje poznawcze i psychomotoryczne, a istnieją silne dowody na to, że delta-9-tetrahydrokanabinol (THC), główny psychoaktywny związek chemiczny w konopiach indyjskich, zwiększa ryzyko wystąpienia objawów psychotycznych lub atak paniki. Około 9% osób, które próbują marihuany spełnia kryteria uzależnienia od konopi indyjskich w pewnym momencie. Wskaźnik ten podwaja się w przybliżeniu dla osób, które rozpoczynają stosowanie przed ukończeniem 17 roku życia i jest znacznie wyższy dla nastolatków, którzy używają marihuany co tydzień lub częściej.3
Młodzież i młodzi dorośli mają kluczowe znaczenie w wielu dyskusjach dotyczących konopi indyjskich, ponieważ pojawiają się pytania o to, jak częste używanie konopi indyjskich może wpływać na ich rozwój mózgu i inne wyniki.2.3 Autorzy z Narodowego Instytutu ds. Narkomanii napisali ostatnio, że regularne zażywanie konopi indyjskich przez nastolatków jest szczególnie niepokojący, ponieważ jest związany ze zwiększonym prawdopodobieństwem wystąpienia szkodliwych konsekwencji . 2 Debaty polityczne są często napromieniowane gorącymi sporami dotyczącymi stopnia, w jakim te związki są przyczynowe. Zwolennicy legalizacji szybko zauważają, że kontakt policyjny lub skazanie za przestępstwo związane z konopiami indyjskimi może być również szkodliwe. Posiadanie rejestru karnego może utrudnić uzyskanie pracy lub uzyskanie pozwolenia na wykonywanie zawodu, a także może mieć dodatkowe konsekwencje związane z skazaniem za narkotyki (np. Bariery w otrzymywaniu federalnej pomocy finansowej na studia lub uzyskanie publicznych mieszkań).
To, czy legalizacja marihuany doprowadzi do znacznego wzrostu spożycia przez młodych ludzi, czy też do zachorowalności na zażywanie pochodnych konopi indyjskich, będzie prawdopodobnie zależało od tego, w jaki sposób wprowadzane są takie przepisy. Ale nawet jeśli taki wzrost nastąpi, legalizacja niekoniecznie będzie miała negatywny wpływ na zdrowie publiczne. Ogólny wpływ na zdrowie zależeć będzie również od tego, w jaki sposób nowe przepisy wpływają na stosowanie innych substancji, takich jak alkohol, tytoń i opioidy na receptę.4 Czy na przykład osoby, które stosują inne substancje, przestawią się na zalegalizowaną marihuanę. Czy możesz też używać konopi indyjskich.
Takie pytania są szczególnie ważne w kontekście zaburzeń w jeździe
[przypisy: dawca komórek macierzystych na czym polega, zyrtec krople ulotka, monakolina k ]

Tags: , ,

No Responses to “Rekreacyjna marihuana – minimalizacja zagrożeń zdrowotnych wynikających z legalizacji”

 1. Alex Says:

  mają podpisaną umowę z NFZ na pełną refundację takiego zabiegu? 

 2. Elena Says:

  Article marked with the noticed of: plan treningowy[...]

 3. Julian Says:

  Gorzej….bezmyślność i dramatyczna buta niewiedzy

 4. Ludwik Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: elektroniczna dokumentacja medyczna[...]

 5. Sugar Man Says:

  Moja Mama miała tętniaka

Powiązane tematy z artykułem: dawca komórek macierzystych na czym polega monakolina k zyrtec krople ulotka