Ortopedia i fizjoterapia
Zdrowe jedzenie i witaminy

Rekreacyjna marihuana – minimalizacja zagrożeń zdrowotnych wynikających z legalizacji cd

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Mogliby skierować do młodych ludzi takie wiadomości, aby przeciwdziałać komercyjnej promocji, gdzie jest to dozwolone, i zachęcać dorosłych do rozmowy z nimi na temat skutków działania konopi indyjskich, szczególnie na prowadzenie samochodu. Zapobieganie obejmuje również wysiłki zmierzające do ograniczenia dostępu do produktów z konopi indyjskich i narażenia na nie. Twórcy polityki mogą uczyć się ważnych lekcji na temat zapobiegania od badań nad alkoholem i tytoniem.4 Po czwarte, biorąc pod uwagę niedostatek informacji na temat konsekwencji związanych z produktami o wysokiej sile działania i naszą niezdolnością pomiaru marihuany, twórcy polityki przeciwdziałający ryzyku mogą początkowo ograniczać dostęp do niektórych rodzajów produktów lub ograniczać zawartość THC. Inną opcją, oferowaną przez psychologa Stanforda, Roberta MacCouna i innych, jest opodatkowanie marihuany zgodnie z zawartością THC, co daje jurysdykcjom dźwignię, która zachęca użytkowników do używania produktów o niższej sile działania.
Wreszcie, ponieważ każda opcja dostawy ma kompromisy, niektóre jurysdykcje mogą chcieć rozpocząć od opcji na średnim poziomie, zanim zastosują model for-profit (patrz wykres). Jedną ze strategii jest wprowadzenie klauzuli wygaśnięcia, która pozwala decydentom decydować po określonym z góry okresie, czy utrzymać status quo lub podejście zmiany. Ponieważ nikt nie zna najlepszego sposobu opodatkowania lub regulowania konopi indyjskich, tworzenie elastycznych zasad ułatwiłoby dokonywanie korekt w średnim zakresie i włączenie nowych badań i innych spostrzeżeń do polityki.
Chociaż wyniki w zakresie zdrowia publicznego są wyraźnie ważne, nie są to jedyne względy przy ustalaniu polityki dotyczącej konopi indyjskich. Koszty egzekwowania zakazów, różnice rasowe i etniczne w przypadku zahamowań konopi indyjskich, rozmiar nielegalnego rynku, wpływ na budżet publiczny i niemedyczne korzyści wynikające z używania konopi indyjskich (np. Przyjemność, ulga od stresu) to tylko kilka innych kwestii, które uzasadniają dyskusja.1 Ponadto powinniśmy być sceptyczni wobec osób, które twierdzą, że wiedzą, jaki będzie efekt netto legalizacji marihuany na zdrowie publiczne. Wiele zależeć będzie od decyzji wdrożeniowych, ale zdolność jurysdykcji do minimalizowania zagrożeń dla zdrowia będzie również zależała od tego, jak zareagują na nowe informacje i inne źródła niepewności.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autora są dostępne pod adresem.
Author Affiliations
Z RAND Drug Policy Research Center, Santa Monica, CA.

Materiał uzupełniający
Referencje (5)
1. Caulkins JP, Kilmer B, Kleiman M. Legalizacja marihuany: co każdy powinien wiedzieć. 2nd ed. Nowy Jork: Oxford University Press, 2016.

2. Volkow ND, Baler RD, Compton WM, Weiss SRB. Niekorzystne skutki zdrowotne używania marihuany. N Engl J Med 2014; 370: 2219-2227
Full Text Web of Science Medline
3. Silins E, Horwood LJ, Patton GC, i in. Młode dorosłe następstwa dorastania konopi indyjskich: analiza integracyjna. Lancet Psychiatry 2014, 1: 286-293
Crossref Web of Science Medline
4. Caulkins JP, Kilmer B, Kleiman M i in. Biorąc pod uwagę legalizację marihuany: wgląd do Vermont i innych jurysdykcji. Santa Monica, Kalifornia: RAND, 2015.

5. van der Pol P, Liebregts N, Brunt T, i in Przekrojowa i prospektywna zależność siły działania konopi, dawkowania i palenia od uzależnienia od konopi: badanie ekologiczne. Uzależnienie 2014; 109: 1101-1109
Crossref Web of Science Medline
Zamknij odniesienia
Cytowanie artykułów (8)
Zamknij Cytowanie artykułów
Komentarze (8)
[więcej w: olx psy warszawa, gsmok allegro, monakolina k ]

Tags: , ,

No Responses to “Rekreacyjna marihuana – minimalizacja zagrożeń zdrowotnych wynikających z legalizacji cd”

 1. Liwia Says:

  cukier to czysta energia

 2. Gunhawk Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do rtg zębów Gliwice[...]

 3. Cereal Killer Says:

  owoce kolcowoju spożywane bez zastanowienia mogą prędzej zaszkodzić niż poprawić zdrowie

 4. Jadwiga Says:

  [..] Cytowany fragment: ortodoncja warszawa[...]

 5. Cezary Says:

  Moja babcia ma zaćmę

 6. Natan Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: Implant zęba Poznań[...]

 7. Junkyard Dog Says:

  to lepiej na wszelki wypadek wyciąć

Powiązane tematy z artykułem: gsmok allegro monakolina k olx psy warszawa