Ortopedia i fizjoterapia
Zdrowe jedzenie i witaminy

Rekreacyjna marihuana – minimalizacja zagrożeń zdrowotnych wynikających z legalizacji ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Większość badań sugeruje, że jazda pod wpływem alkoholu jest bardziej niebezpieczna niż jazda pod wpływem konopi indyjskich, ale ważne jest, aby pamiętać, że większość badań wskazuje, że ta ostatnia jest bardziej niebezpieczna niż prowadzenie trzeźwości. Większość badań sugeruje również, że kierowcy, którzy są pod wpływem zarówno marihuany, jak i alkoholu, częściej ulegają awariom niż kierowcy używający tylko jednego z nich. Dalsze komplikowanie prognoz dotyczących wpływu legalizacji na zdrowie jest faktem, że większość naszej obecnej wiedzy na temat konsekwencji zażywania pochodnych konopi indyjskich opiera się na badaniach z udziałem osób palących marihuanę o małej mocy. Podczas gdy w 2000 r. Średnia zawartość THC w połączeniu wynosiła około 5%, dziś większość kwiatów konopi sprzedawanych w państwach umożliwiających sprzedaż konopi ma zawartość THC powyżej 15%. Konsumenci mogą również wybierać spośród rosnącej listy produktów o wysokiej sile działania, takich jak oleje i woski o zawartości THC czasami przekraczającej 75%. Wiemy bardzo niewiele o konsekwencjach zdrowotnych tych silniejszych produktów i czy osoby, które je stosują, miażdżą swoją konsumpcję THC. Holenderskie badanie wykazało, że użytkownicy silniejszej marihuany są zwykle narażeni na więcej THC5, ale nie jest jasne, czy to stwierdzenie dotyczy również innych krajów.
Kontinuum opcji rekreacyjnych konopi indyjskich. Przystosowane z Caulkins i in.4
Jurysdykcje dotyczące legalizacji marihuany w celach niemedycznych będą musiały podjąć szereg decyzji, które mogą mieć poważne konsekwencje dla zdrowia publicznego. Na przykład decydenci będą musieli określić sposób dostarczania konopi indyjskich (patrz schemat). Umożliwienie sprzedaży przez firmy nastawione na zysk jest tylko jedną opcją. Ponieważ codzienni i prawie codziennie użytkownicy konopi indyjskich odpowiadają za ogromną większość wydatków związanych z konopiami indyjskimi, wiele firm planuje i próbuje zwiększyć liczbę ciężkich użytkowników. Doświadczenia z alkoholem i tytoniem sugerują, że firmy maksymalizujące zyski i ich lobbyści będą ostatecznie walczyć o osłabienie przepisów mających na celu ochronę zdrowia.
Nawet jeśli państwa zezwalają spółkom nastawionym na zysk na produkcję konopi indyjskich, samorządy mogą ograniczyć sprzedaż detaliczną organizacjom non-profit lub sprzedać narkotyk za pośrednictwem monopolu rządowego. Jurysdykcje mniej skoncentrowane na generowaniu wpływów z podatków mogłyby po prostu pozwolić na produkcję domową i prezenty (jak Washington, DC, nie) lub pozwolić spółdzielniom użytkownika (opcja oferowana w Urugwaju).
Po drugie, jurysdykcje będą musiały zdecydować, jak należy wyceniać konopie indyjskie. Cena detaliczna konopi po opodatkowaniu wpłynie nie tylko na przychody i rozmiar nielegalnego rynku, ale także na konsumpcję. Legalizacja marihuany może radykalnie obniżyć koszty produkcji i dystrybucji z co najmniej trzech powodów: dostawcy nie muszą już być rekompensowani za ryzyko zajęcia i aresztowania; umożliwia producentom wykorzystanie korzyści skali; ułatwia to włączenie nowych technologii do procesu produkcyjnego.1.4 Jurysdykcje, których celem jest zapewnienie, że ceny detaliczne konopi nie spadają gwałtownie, mają wiele możliwości. Mogą na przykład ograniczyć produkcję, wprowadzić kosztowne regulacje dotyczące dostawców, wymagać ceny minimalnej lub nałożyć podatek akcyzowy.
Po trzecie, jurysdykcje będą musiały podjąć decyzję, czy zaktualizować komunikację zapobiegawczą – i czy kampanie profilaktyczne rozpoczną się, zanim legalna marihuana będzie dostępna
[podobne: olx ozimek, zrosty po usunięciu macicy objawy, endermologia przeciwwskazania ]

Tags: , ,

No Responses to “Rekreacyjna marihuana – minimalizacja zagrożeń zdrowotnych wynikających z legalizacji ad”

 1. Katarzyna Says:

  [..] Cytowany fragment: operacja laparoskopowa[...]

 2. Łucja Says:

  Dreszcze bez gorączki

 3. Witold Says:

  Article marked with the noticed of: peruka[...]

 4. Mia Says:

  a jaK DOPADNIE CHOROBA,NIE PODDAWAĆ SIĘ

Powiązane tematy z artykułem: endermologia przeciwwskazania olx ozimek zrosty po usunięciu macicy objawy