Ortopedia i fizjoterapia
Zdrowe jedzenie i witaminy

Potężne pomysły na globalny dostęp do leków cd

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Chociaż przemysł farmaceutyczny skrytykował raport jako atak na patenty, panel w rzeczywistości zalecił jedynie egzekwowanie wcześniejszych umów; nie zalecała dodatkowej elastyczności w zakresie patentu poza tym, co uzgodniono na 15 lat. Rzeczywiście, niektórzy członkowie panelu i organizacje społeczeństwa obywatelskiego wyrazili rozczarowanie, że nie wezwano do bardziej dramatycznego przeglądu umów dotyczących własności intelektualnej. Wśród autorów raportu jest dyrektor generalny GlaxoSmithKline (GSK), Andrew Witty, który od czasu do czasu stał się cierniem w swojej branży, zajmując pozycje przed zakrętem. Na przykład, nazwał wartą miliard dolarów metkę cenową badań i rozwoju, mitem odzwierciedlającym nieefektywność, a nie wymagane koszty; rozwinął politykę GSK dotyczącą licencjonowania ogólnych wersji opatentowanych leków w niektórych LMIC poza HIV, w tym raka; oraz poparł nowe modele badań i rozwoju w celu zwalczania oporności na antybiotyki i patogenów o potencjale pandemicznym. Jego rówieśnicy mogą chcieć ponownie przeanalizować niektóre modele biznesowe zaawansowane w raporcie, które mogą nadal nagradzać innowacje, zaspokajając rosnące zapotrzebowanie społeczeństwa na przystępność cenową i innowacje oparte na potrzebach.
Biorąc pod uwagę naładowaną politykę debat na temat dostępu do leków, wierzę, że Sekretarz Generalny Ban odważnie zwołał ten panel – choć los raportu w systemie ONZ jest niepewny, zważywszy, że jest nowy sekretarz generalny, nowy prezydent USA i nowego dyrektora generalnego Światowej Organizacji Zdrowia w 2017 r. Niemniej największy wpływ panelu może zostać osiągnięty nie przez rozmowy międzyrządowe, ale poprzez stymulowanie debaty publicznej nad sposobami zreformowania systemu badań i rozwoju, aby lepiej służyć globalnemu interesowi publicznemu. Niderlandzcy ministrowie handlu i zdrowia niedawno powtórzyli trzy panele, w których wezwano do przejrzystości kosztów badań farmaceutycznych i rozwoju, odpowiedniego publicznego zwrotu z inwestycji publicznych i testowania nowych modeli biznesowych.5
Ten raport pojawia się w czasach, gdy rośnie powszechny apetyt na zmiany, reputacja przemysłu farmaceutycznego jest w doldrum, a zapotrzebowanie na bardziej sprawiedliwy globalny system handlu buduje. Proponuje idee, które zasługują na sprawiedliwe wysłuchanie w krajach, które mają problemy z zapewnieniem dostępu do leków swoim ludziom oraz w salach posiedzeń firm, które mają wizję wypróbowania nowych sposobów dostarczania innowacji. Biznes jak zwykle nie jest już opcją.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autora są dostępne pod adresem.
Ten artykuł został opublikowany 18 stycznia 2017 r. O godz.
Author Affiliations
Z Globalnego Centrum Zdrowia, Graduate Institute of International and Development Studies, Genewa; oraz Departament Globalnego Zdrowia i Ludności, Harvard TH Chan School of Public Health, Boston.

Materiał uzupełniający
Referencje (5)
1. Perspektywy globalnych leków do 2021 r .: zrównoważenie kosztów i wartości. QuintilesIMS Institute, grudzień 2016 r. (Http://www.imshealth.com/en/thought-leadership/quintilesims-institute/reports/outlook_for_global_medicines_through_2021).

2 Amerykańska izba potępia raport ONZ atakujący patenty. Amerykańska Izba Handlowa, 14 września 2016 r. (Https://www.uschamber.com/press-release/us-chamber-condemns-un-report-attacking-patents).

3. Morgan S, Grootendorst P, Lexchin J, Cunningham C, Greyson D. Koszt opracowania leku: przegląd systematyczny. Health Policy 2011; 100: 4-17
Crossref Web of Science Medline
4. Maxmen A. Obalanie mitu o miliardach dolarów: jak obniżyć koszty opracowywania leków. Nature 2016; 536: 388-390
Crossref Web of Science Medline
5. Ploumen L, Schippers E. Lepsze życie dzięki medycynie – nie pozostawiajmy nikogo w tyle. Lancet 2016 4 listopada (Epub przed drukiem)
Sieć nauki
Zamknij odniesienia
Powołanie się na artykuł (1)
Zamknij Cytowanie artykułów
Uprawnienia
Ryciny / Media
Wywiad audio
Wywiad z dr. Suerie Moonem na podstawie rekomendacji Sekcji Generalnej Sekretarza Generalnego ONZ ds. Dostępu do leków. (17:53) Pobierz
[więcej w: niejednorodne endometrium, olx ozimek, symulator farmy 2015 allegro ]

Tags: , ,

No Responses to “Potężne pomysły na globalny dostęp do leków cd”

 1. Mad Irishman Says:

  Article marked with the noticed of: protetyka[...]

 2. Necromancer Says:

  stłuczenie, ból mięśniowy, czy nerwoból

 3. Lidia Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: universal storm[...]

 4. Beetle King Says:

  Sporo ciekawych informacji

Powiązane tematy z artykułem: niejednorodne endometrium olx ozimek symulator farmy 2015 allegro