Ortopedia i fizjoterapia
Zdrowe jedzenie i witaminy

Potężne pomysły na globalny dostęp do leków ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

W zależności od źródła informacji i zastosowanych metod szacunki kosztów opracowania nowego leku różnią się co najmniej o 40 lub więcej – od 92 mln USD do 4,2 mld USD. 3 Przejrzystość może wprowadzić pewną miarę rozumowania i dowodów w gorących debatach cenowych , które zbyt często przeradzają się w hiperboliczne twierdzenia, że jakakolwiek ingerencja w wolnorynkowe ustalanie cen zniszczyłaby innowacje. Bardziej szczegółowe zrozumienie badań i rozwoju może również rzucić światło na efektywność zaangażowanych procesów i zainicjować debatę na temat tego, w jaki sposób społeczeństwo powinno odpowiednio rekompensować inwestycje, wyniki i ryzyko oraz skalibrować korzyści finansowe do stopnia oferowanego postępu terapeutycznego. Przejrzystość jest również kluczem do innego potężnego pomysłu popartego przez panel: zapewnienia publicznego zwrotu z inwestycji publicznych w rozwój medycyny. Rozwój narkotyków jest przedsiębiorstwem publiczno-prywatnym, a społeczeństwo inwestuje w badania podstawowe i wczesne odkrycia poprzez finansowanie przez podatników akademickich i publicznych laboratoriów, a następnie kupuje leki, które prywatne firmy rozwijają poprzez polisy ubezpieczeniowe lub wydatki z kieszeni. W obszarach, w których rynek nie oferuje odpowiednich zachęt do innowacji – takich jak zaniedbane choroby, pojawiające się choroby zakaźne lub oporność na środki przeciwdrobnoustrojowe – publiczne finansowanie i ustalanie priorytetów odgrywają jeszcze większą rolę, subsydiując wszystkie etapy rozwoju produktu. Na przykład, Biomedical Advanced Research and Development Authority rządu USA sfinansował prywatne firmy w celu opracowania leków do wykorzystania w potencjalnych wybuchach epidemii i uzyskał zgodę od Food and Drug Administration na 24 produkty od czasu jej założenia w 2006 roku. Przejrzystość w zakresie publicznego wkładu w badania Podstawą leku może być podstawa do hartowania nadmiernych cen, albo z góry przez warunki nałożone na finansowanie publiczne lub po opracowaniu przez przepisy rządowe.
W raporcie wezwano również do przetestowania i wdrożenia nowych modeli biznesowych badań i rozwoju, które doprowadziłyby do przystępności cenowej do procesu opracowywania produktu poprzez oddzielenie finansowania badań od cen produktów końcowych. Niektóre z takich modeli zostały już sprawdzone w działaniach na rzecz rozwoju leków non-profit. Na przykład dzięki 290 milionom dolarów ze środków publicznych i wkładu filantropijnego, Inicjatywa Narkotyków dla Zaniedbanych Chorób (DNDi) umieściła 26 kandydatów na produkty rozwojowe i wprowadziła je na rynek w ciągu 10 lat; ponieważ koszty badań zostały już pokryte, produkty DNDi mogą być sprzedawane za około kosztów produkcji4. Chociaż istnieją znaczne różnice między rozwojem leków dla zaniedbanych chorób i innych obszarów terapeutycznych, ten przykład oferuje dowód zasad dotyczących lepszego sposobu zarządzania prywatne inwestycje mające na celu ukierunkowanie badań i rozwoju w interesie publicznym.
Na koniec panel wezwał rządy i firmy do przestrzegania ustalonych porozumień w celu ochrony dostępu do leków w ramach zasad handlu międzynarodowego. Na przykład rządy są uprawnione do decydowania, kiedy prywatne prawo patentowe może zostać odłożone na bok w interesie zdrowia publicznego – prawo, które zostało potwierdzone w każdej odpowiedniej politycznej deklaracji ONZ od 2001 r.
[hasła pokrewne: dawca komórek macierzystych na czym polega, symulator farmy 2015 allegro, czym się różni osa od pszczoły ]

Tags: , ,

No Responses to “Potężne pomysły na globalny dostęp do leków ad”

  1. Klaudia Says:

    W suplemencie jest dużo składników potrzebnych przy chorobie tarczycy

  2. Grzegorz Says:

    [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: wkładki ortopedyczne[...]

  3. Natalia Says:

    Od jakiegoś czasu zauważyłam że się lepiej czuję

Powiązane tematy z artykułem: czym się różni osa od pszczoły dawca komórek macierzystych na czym polega symulator farmy 2015 allegro