Ortopedia i fizjoterapia
Zdrowe jedzenie i witaminy

Per Capita Caps in Medicaid – Lekcje z przeszłości

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Latem 2016 r. Przedstawiciel Paul Ryan (R-WI) wydał A Better Way , szeroką propozycję zawierającą plan reformy Medicaid. Jego los zależał w dużej mierze od wyborów prezydenckich, a teraz, gdy Republikanie zajmują większość zarówno w Senacie, jak iw Izbie Reprezentantów, a Donald Trump jest prezydentem, plan Ryana wydaje się znacznie bardziej prawdopodobny. Propozycja wyeliminowałaby wiele aspektów ustawy Affordable Care Act i wprowadziła zasadnicze zmiany w całym programie Medicaid poprzez ustalenie limitu – pułap na mieszkańca – na federalne wydatki Medicaid. Limit na mieszkańca ma na celu zmniejszenie kwoty i zmienności wydatków federalnych Medicaid oraz zapewnienie państwom zachęt do obniżenia kosztów Medicaid. Obecnie rząd federalny płaci od 55 do 100% pełnego kosztu opieki dla beneficjentów Medicaid. Pod pułapem per capita zwracałby państwa w podobnym tempie, ale tylko za część całkowitych wydatków równą liczbie odbiorców razy federalnie zdefiniowany pułap na mieszkańca. Państwa zapłaciłyby za wszystkie koszty powyżej limitu.
Zwolennicy twierdzą, że czapy per capita dadzą państwom więcej elastyczności , zapewniając wsparcie finansowe dla potrzeb opieki zdrowotnej populacji o niskich dochodach i kończąc dysfunkcję w programie . Krytycy ostrzegają, że czapki podniosą koszty i niepewność do budżety państwowe i prowadzą do dużych cięć wpływających na beneficjentów o niskich dochodach oraz dostawców usług opieki zdrowotnej i plany, które im służą. 2
Debata ta była w dużej mierze spekulacyjna, ponieważ obecnie nie finansujemy publicznych programów medycznych takim systemem. Tuż przed utworzeniem Medicaid w 1965 r. Finansowana ze środków publicznych opieka medyczna wykorzystała niemal dokładnie tę samą metodę zwrotu kosztów, którą zaproponował Ryan. Zbadanie historycznych skutków przejścia z capped do finansowania na czas nieokreślony, kiedy Medicaid został ustanowiony, może zatem dostarczyć informacji na temat możliwego wpływu przejścia z finansowania otwartego na dzisiejsze kapitały per capita. Po przeanalizowaniu tego poprzedniego systemu finansowania uważamy, że propozycja Ryana spowodowałaby ograniczenie zasięgu i korzyści, a nie innowacje państwowe w celu zmniejszenia kosztów programu.
Medicaid wyrosła z programów opieki społecznej stworzonych przez Ustawę o ubezpieczeniach społecznych z 1935 roku. Programy te wypłacały miesięczne świadczenia pieniężne, które miały pokrywać wszystkie potrzeby gospodarstw domowych, w tym koszty medyczne. Rząd federalny wniósł od jednej trzeciej do połowy korzyści dla każdego odbiorcy, do określonego limitu.
Pod koniec lat 50-tych programy socjalne zapewniały bezpośrednie zwroty kosztów dla dostawców usług medycznych (płatności dla dostawców medycznych lub MVP), oprócz świadczeń pieniężnych, i otrzymywali zwroty federalne w oparciu o pułapy na mieszkańca, które pod wieloma względami bardzo przypominają te, które Ryan ma. proponowane. Po pierwsze, stawki zwrotu były odwrotnie proporcjonalne do dochodów państwa, tak jak obecnie. Po drugie, państwa otrzymały refundację federalną dla każdego odbiorcy w oparciu o średnie koszty, które w tamtej epoce obejmowały zarówno świadczenia pieniężne, jak i wydatki medyczne. Po trzecie, ten zwrot podlegał limitom na głowę mieszkańca. W przypadku osób w podeszłym wieku, niewidomych lub niepełnosprawnych beneficjentów górny pułap wynosił 65 USD na odbiorcę (około 533 USD w 2014 r. W dolarach), a w przypadku rodzin niepełnych wynosił 30 USD na odbiorcę (około 246 USD w 2014 r.) .3 W przypadku czapek na jednego mieszkańca państwa były silnymi zachętami w celu zminimalizowania kosztów leczenia na osobę.
Całkowite wydatki były w rzeczywistości niskie: na początku lat 60. państwa przeznaczyły tylko 12 miliardów dolarów (w 2014 dolarach) rocznie na programy MVP
[podobne: endometrium niejednorodne, zrosty po usunięciu macicy objawy, sab simplex allegro ]

Tags: , ,

No Responses to “Per Capita Caps in Medicaid – Lekcje z przeszłości”

 1. Bruno Says:

  Diagnoza w szpitalu to wyciekający tętniak

 2. Emma Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu prasy mimośrodowe[...]

 3. Hightower Says:

  Dotyczy to calej masy ziol, darow natury

 4. Helena Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: kamica żłóciowa[...]

 5. Maciej Says:

  Z tych warzyw piję sok który wyciskam

Powiązane tematy z artykułem: endometrium niejednorodne sab simplex allegro zrosty po usunięciu macicy objawy