Ortopedia i fizjoterapia
Zdrowe jedzenie i witaminy

Odpowiadanie na zagrożenie ze strony Fentanylu dla zdrowia publicznego cd

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Nalokson skutecznie zapobiega śmierci w wyniku przedawkowania, gdy jest podawany we właściwym czasie i we właściwej dawce. Nalokson może odwracać przedawkowanie fentanylu, ale wydaje się, że wymaga on szybszego podawania (i być może zwiększenia do dodatkowych dawek), niż jest to wymagane w przypadku heroiny lub innych opioidów.5 Fakty te mają trzy implikacje: zestawy naloksonu będą musiały spełniać wyższe wymagania dotyczące dawek, gdy obecny jest fentanyl; przyjazne dla użytkownika formuły (donosowe i auto-iniektor) powinny być szybko dostępne w miejscu przedawkowania fentanylu, co oznacza wyposażenie pierwszej odpowiedzi w odpowiednie zestawy; i nalokson powinien zostać udostępniony użytkownikom. Można to osiągnąć poprzez dostarczanie naloksonu do użytku domowego, co wymagałoby zmiany przepisów farmaceutycznych w wielu stanach. Oznaczałoby to również zachęcanie użytkowników do samodzielnego korzystania z nich i uczenie ich, jak reagować, jeśli napotkają na prawdopodobne przedawkowanie fentanylu. Terminową dostępność naloksonu można również uzyskać, tworząc tak zwane bezpieczne podstawy do przyjmowania narkotyków – podejście stosowane z pewnym powodzeniem w Kanadzie i Europie.
Zwiększony dostęp do leczenia zaburzeń związanych z używaniem substancji w oparciu o dowody – w szczególności leczenie farmakologiczne – również pomógłby. The Affordable Care Act (ACA) zawiera postanowienia rozszerzające dostęp zarówno w sektorze specjalistycznych uzależnień, jak i w ramach ogólnej opieki medycznej. Chociaż przyszłość ACA jest niepewna, jesteśmy podbudowani silnym wsparciem na rzecz obu stron w zakresie przepisów dotyczących pokrycia zaburzeń psychicznych i używania substancji oraz innych inicjatyw mających na celu rozszerzenie dostępu do leczenia (w ustawie o kuracjach XXI wieku).
Dostawcy usług opieki zdrowotnej powinni uznać, że samo leczenie może powodować ryzyko przedawkowania poprzez zmniejszenie tolerancji u użytkowników narkotyków, którzy nadal używają na pewnym poziomie. Podobne zagrożenia wynikają z okresów egzekwowania lub zachęcania do abstynencji – stąd wysoka częstość przedawkowania wśród osób właśnie zwolnionych z więzień, więzień lub innych bezpiecznych placówek, którzy skorzystaliby z otrzymywania naloksonu i odpowiednich usług redukcji szkód.
Niskie koszty produkcji i wysoka liczba ofiar śmiertelnych Fentanylu stanowią wyraźne wyzwanie, które wymaga uzgodnionej reakcji. Uważamy, że pełen pakiet interwencji zapobiegawczych, leczenia i redukcji szkód jest najlepszym rozwiązaniem w celu zmniejszenia zatrważającego zagrożenia zdrowia publicznego i ratowania życia.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autorów są dostępne pod adresem.
Author Affiliations
Z Departamentu Polityki Opieki Zdrowotnej, Harvard Medical School, Boston (RGF); i University of Chicago, Chicago (HAP).

Materiał uzupełniający
Referencje (5)
1. Podsumowanie oceny zagrożenia heroiną narodową – zaktualizowano. Springfield, VA: Drug Enforcement Agency, czerwiec 2016 r. (Https://www.dea.gov/divisions/hq/2016/hq062716_attach.pdf).

2. Gladden RM, Martinez P., Seth P. Fentanyl – doniesienia organów ścigania i wzrost liczby zgonów związanych z przedawkowaniem syntetycznych opioidów – 27 państw, 2013-2014. MMWR Morb Mortal Wkly Rep 2016; 65: 837-843
Crossref Web of Science Medline
3. Administracja ds. Egzekwowania przepisów antynarkotykowych Ostrzeżenie DEA dla policji i społeczeństwa: ekspozycja na fentanyl zabija. 10 czerwca 2016 r. (Https://www.dea.gov/divisions/hq/2016/hq061016.shtml).

4. Kleiman MAR, Caulkins JP, Hawken A, Kilmer B. Osiem pytań do badań nad polityką narkotykową. Issues Sci Technol 2012; 28 (14) (http://issues.org/28-4/kleiman-2).

5. Schumann H, Erickson T, Thompson TM, Zautcke JL, Denton JS. Fentanyl w Chicago, Illinois i okolicach hrabstwa Cook. Clin Toxicol (Phila) 2008; 46: 501-506
Crossref Web of Science Medline
Zamknij odniesienia
Powołując się na artykuły (41)
Zamknij Cytowanie artykułów
[przypisy: contix opinie, drób ozdobny allegro, symulator farmy 2015 allegro ]

Tags: , ,

No Responses to “Odpowiadanie na zagrożenie ze strony Fentanylu dla zdrowia publicznego cd”

 1. Dancing Madman Says:

  Wyrostek może obecnie jest nic wielkiego

 2. Inga Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do odchudzanie szczecin[...]

 3. Mr. 44 Says:

  coś czuje ze bez lekarza i tak się nie obejdzie

 4. Prometheus Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: medycyna sportowa[...]

 5. Nikodem Says:

  Taki sok jest smaczny, a witaminy i enzymy zawarte w nim działają natychmiast

Powiązane tematy z artykułem: contix opinie drób ozdobny allegro symulator farmy 2015 allegro