Ortopedia i fizjoterapia
Zdrowe jedzenie i witaminy

Odpowiadanie na zagrożenie ze strony Fentanylu dla zdrowia publicznego ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Uważamy, że oznacza to stosowanie narzędzi politycznych w celu zwiększenia przejrzystości nielegalnych rynków, wzmocnienia zachęt dla dostawców narkotyków, aby uniknąć wprowadzania fentanylu do swoich produktów i zwiększenia prawdopodobieństwa przedawkowania. Jeśli chodzi o przejrzystość, organy ścigania i system świadczenia opieki zdrowotnej zapewniają dwie główne dźwignie instytucjonalne, aby zaradzić temu zagrożeniu dla zdrowia publicznego. Oba sektory oferują możliwości nadzoru i rozwoju systemu wczesnego ostrzegania o obecności fentanylu w różnych produktach leczniczych. Istotne znaczenie mają udoskonalone systemy nadzoru epidemiologicznego, takie jak niestabilnie finansowany program monitorowania narkotyków w związku z aresztowaniem. Niezbędne są również laboratoryjne narzędzia nadzoru epidemiologicznego, które docierają do ukrytych lub wrażliwych populacji, które zazwyczaj tracą na ankietach przeprowadzanych w gospodarstwach domowych. Dane z takich systemów mogą stanowić platformę systemu wczesnego ostrzegania, takiego jak te ostatnio przyjęte w Europie.
Technologie redukcji szkód mogą także pomóc przekierować zapotrzebowanie użytkowników na produkty zawierające fentanyl, chociaż ich skuteczność nie została udowodniona. Techniki testowania tabletek mogłyby być dostarczane klubom, festiwalom, policjantom i bezpiecznym miejscom wstrzyknięć w celu wykrycia obecności fentanylu. Kilka krajów europejskich stosuje takie metody wykrywania innych dodatków do narkotyków ulicznych. Wysiłki te, choć obiecujące, wymagają jeszcze starannej oceny. Na przykład zapisy dotyczące dystrybucji zestawów do testów pigułek MDMA są mieszane. Obietnica polega na tym, że testując i pomagając odciągnąć popyt od produktów zawierających fentanyl, możemy stworzyć zachęty dla sprzedawców narkotyków, aby podjęli działania zapobiegające przedostawaniu się fentanylu do ich produktów.
Na arenie policyjnej tradycyjne metody egzekwowania prawa podkreślają ograniczenie używania. Biorąc pod uwagę zagrożenia związane z substancją, taką jak fentanyl, zmniejszenie spożycia może rzeczywiście przynieść korzyści dla zdrowia publicznego poprzez zniechęcanie do dystrybucji, sprzedaży i użytkowania. Pęknięcie nielegalnych laboratoriów i innych ogniw w łańcuchu dostaw prawdopodobnie przyczyniłoby się do zakłócenia rynku fentanylu.
Z czasem jednak redukcja wykorzystania często stanowiła zbyt małą zachętę dla uczestników rynku nielegalnego do zmniejszania ryzyka dla zdrowia publicznego4. Rzeczywiście, polityki w zakresie egzekwowania prawa mogą zwiększać szkodliwość dla zdrowia publicznego. Na przykład intensywne interwencje policyjne – szczególnie te skierowane do kupujących złapanych za pomocą strzykawek – zwiększają dzielenie się igłą, zwiększając ryzyko przeniesienia wirusa HIV.
W świetle takich doświadczeń niektóre departamenty policji i prokuratorzy starali się ściślej powiązać swoje wysiłki z celami zdrowia publicznego. Tak więc celem nie jest całkowite wyeliminowanie sprzedaży nielegalnych narkotyków, ale raczej ukierunkowanie rynku w mniej szkodliwych kierunkach. Redukcja szkód ma na celu zmniejszenie obciążeń polegających na ograniczeniu niezamierzonego spożycia fentanylu na osoby i organizacje, niż może najefektywniej zmniejszyć to ryzyko. Może się okazać, że najskuteczniejsze będzie przypisanie odpowiedzialności (poprzez wzmocnione kary lub zwiększenie uwagi w zakresie egzekwowania prawa) osobom i organizacjom (np. Gangom), które dostarczają nielegalne leki zawierające fentanyl. W tej chwili surowe kary są czasami nakładane na dealerów zamieszanych w śmiertelne przypadki przedawkowania. Bardziej wymierna reakcja nałożyłaby surowsze kary na dystrybutorów i sprzedawców, u których stwierdzono, że sprzedawali leki zawierające fentanyl, nawet jeśli leki te nie spowodowały natychmiastowej szkody.
Dostarczanie opieki zdrowotnej ma równie kluczową rolę w zmniejszaniu prawdopodobieństwa zgonu w przypadku przedawkowania oraz w zapobieganiu przedawkowania poprzez leczenie zaburzeń związanych z używaniem opioidów
[więcej w: pharmaceris krem nawilżający, contix opinie, olx psy warszawa ]

Tags: , ,

No Responses to “Odpowiadanie na zagrożenie ze strony Fentanylu dla zdrowia publicznego ad”

 1. 101 Says:

  Koszt w aptece bez recepty niecałe 20 zł.

 2. Julia Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: implanty zębowe ceny[...]

 3. Kinga Says:

  No i mnie w końcu dopadła nietolerancja laktozy

 4. Lady Killer Says:

  [..] Cytowany fragment: pokrowce antyroztoczowe[...]

 5. Gaja Says:

  Co roku co innego pisza

 6. Dancing Madman Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: odżywki hi tec[...]

 7. Bearded Angler Says:

  Przy zapaleniu oskrzeli najlepiej zastosować inhalacje.

Powiązane tematy z artykułem: contix opinie olx psy warszawa pharmaceris krem nawilżający