Ortopedia i fizjoterapia
Zdrowe jedzenie i witaminy

Nowe szczepionki przeciw epidemicznym chorobom zakaźnym cd

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

CEPI planuje i zmobilizuje zasoby do badań skuteczności w fazie 3, a także wspiera małe zapasy i bada sposoby wspierania badań i rozwoju wielowartościowych szczepionek przeciwko Ebola oraz ułatwia gotowość regulacyjną i gromadzenie zapasów. CEPI planuje zapewnić zrównoważony charakter podejścia partnerskiego poprzez zapewnienie udziału przemysłu we współpracy, w ramach której dzielone są ryzyka i korzyści związane z opracowywaniem szczepionek, oraz poprzez wspieranie rozwoju regionalnych zdolności w zakresie gotowości na epidemię szczepionek. Aby zapewnić osiągnięcie korzyści publicznej, CEPI i jego partnerzy będą musieli wyrazić zgodę na racjonalne zobowiązania do udostępniania zapasów i szczepionek badawczych w wystarczających ilościach na dotkniętych obszarach oraz do ustalania cen na jak najniższym poziomie. Należy również zminimalizować koszty produktu dzięki takim ustaleniom podziału ryzyka.
W listopadzie 2016 r. Utworzono Wspólną Grupę Koordynacyjną, aby pomóc w dostosowaniu wysiłków CEPI do wysiłków innych organizacji w celu ułatwienia wczesnego rozwoju i zajęcia się kwestiami klinicznymi, regulacyjnymi, dostępem i produkcją. CEPI wkrótce wyda swoje pierwsze wnioski o dofinansowanie, koncentrując się na patogenach o priorytetowym znaczeniu przez jego naukowy komitet doradczy. CEPI ma również na celu współpracę z agencjami zajmującymi się zamówieniami w celu ułatwienia inwestycji w zapasy szczepionek do użytku w sytuacjach awaryjnych, wykraczających poza własne inwestycje w mniejsze składowiska badawcze.
CEPI ma mocną pozycję, a kilka rządów i fundacji obiecało inwestycje, które zaspokoją jej potrzeby budżetowe od 5 lat. Nawiązaliśmy już współpracę z doświadczonymi producentami szczepionek o globalnym zasięgu, członkami sieci producentów szczepionek krajów rozwijających się i firmami biotechnologicznymi zajmującymi się szczepionkami. Zgromadziliśmy wiedzę specjalistyczną za pośrednictwem naszych zespołów zadaniowych i grup roboczych oraz skorzystaliśmy z dowodów generowanych w ramach procesu WHO w zakresie badań i rozwoju. Aby odnieść sukces, będziemy musieli nadal przyciągać i zatrzymywać wielu najlepszych ekspertów i mistrzów instytucjonalnych.
Bez koordynacji międzysektorowej lub skupienia się na terminowych możliwościach rozwoju szczepionek, nawet wysiłek skierowany przeciwko wirusowi Ebola będzie trudny do powtórzenia. Mamy nadzieję, że możliwości i partnerstwa CEPI umożliwią odpowiednie reagowanie na potrzeby epidemii w zakresie szczepionek i pomogą szybko opanować epidemie, zapewniając rodzaj globalnej polisy na ubezpieczenie zdrowotne. Z niecierpliwością czekamy na współpracę ze wszystkimi właściwymi podmiotami, aby osiągnąć te cele.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autorów są dostępne pod adresem.
Ten artykuł został opublikowany 18 stycznia 2017 r. O godz.
Author Affiliations
Z Koalicji na rzecz Epidemicznej Gotowości Innowacji (CEPI), Norweskiego Instytutu Zdrowia Publicznego i Uniwersytetu w Oslo – wszystko w Oslo (J.-AR, DG); Harvard TH Chan School of Public Health, Boston (J.-AR); Chatham House (J.-AR), GlaxoSmithKline (AW) i London School of Hygiene and Tropical Medicine (PP) – wszystko w Londynie; Międzynarodowa Inicjatywa na rzecz Szczepień AIDS (MF) i Johnson & Johnson (PS) – obie w Nowym Jorku; Uniwersytet Pensylwanii, Filadelfia (SP); Departament Biotechnologii, Ministerstwo Nauki i Technologii, New Delhi, Indie (KVR); oraz Dyrekcja Generalna ds. Badań i Innowacji, Komisja Europejska, Bruksela (RD-A.).

Materiał uzupełniający
Referencje (5)
Henao-Restrepo AM, Longini IM, Egger M, i in. Skuteczność i skuteczność szczepionki wektorowej rVSV z ekspresją glikoproteiny powierzchniowej Ebola: tymczasowo wynika z randomizowanego badania klinicznego z użyciem pierścienia gwinei. Lancet 2015; 386: 857-866
Crossref Web of Science Medline
2. Ewer K, Rampling T, Venkatraman N, i in. Jednowartościowa szczepionka przeciw Ebola adenowirusa szympansa wzmocniona MVA. N Engl J Med 2016; 374: 1635-1646
Bezpłatny, pełny tekst Web of Science Medline
3. Milligan ID, Gibani MM, Sewell R i in. Bezpieczeństwo i immunogenność nowych szczepionek przeciw wirusowi Ebola typu adenowirusa typu 26- i zmodyfikowanych krowianki Ankara: randomizowane badanie kliniczne. JAMA 2016; 315: 1610-1623
Crossref Web of Science Medline
4. CEPI. Koalicja na prewencję epidemiologiczną Innowacje wstępny biznesplan 2017-2021. Listopad 2016 (http://cepi.net/sites/default/files/CEPI%20Preliminary%20Business%20Plan%20061216.pdf).

5. Plotkin SA, Mahmoud AAF, Farrar J. Powołanie globalnego funduszu na rzecz rozwoju szczepionek. N Engl J Med 2015; 373: 297-300
Bezpłatny, pełny tekst Web of Science Medline
Zamknij odniesienia
Powołując się na artykuły (17)
Zamknij Cytowanie artykułów
[patrz też: monakolina k, lek bez recepty na zapalenie pochwy, oleole allegro ]

Tags: , ,

No Responses to “Nowe szczepionki przeciw epidemicznym chorobom zakaźnym cd”

 1. Sandra Says:

  chyba przejdę się do trzeciego lekarza i zobaczymy co powie na ten temat

 2. Monika Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu mezoterapia igłowa warszawa[...]

 3. Squatch Says:

  zwiększając podaż wapnia, tylko pogłębi się te objawy

 4. Alexander Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: stres[...]

 5. Grzegorz Says:

  Jak się ma zapalenie oskrzeli to trzeba leżeć cały czas w łóżku ?

Powiązane tematy z artykułem: lek bez recepty na zapalenie pochwy monakolina k oleole allegro