Ortopedia i fizjoterapia
Zdrowe jedzenie i witaminy

Kliniczne rozwiązywanie problemów: Przekierowanie przez główny zarzut

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Artykuł o problemie klinicznym zatytułowany Przekierowany przez Głównego Skarga (wydanie z 6 lipca) zasługuje na miano Przekierowany przez Naszego Głównego Błąd .
To zdumiewające, że raport z patologii biopsji wątroby, a nie rozdęte żyły szyjne pacjenta, doprowadził do prawidłowej diagnozy zwężającego się zapalenia osierdzia. Wymówki autorów ( nie jest zaskakujące, że właściwa diagnoza została początkowo przeoczona , trudno jest zarzucić lekarzom , a klinicyści często nie dostrzegają podwyższonej presji żylnej ) są nie do przyjęcia: wykrycie zaostrzonych żył szyjnych jest wewnątrz kompetencje studentów medycyny i nie powinny być zarezerwowane dla uprzywilejowanego kardiologa konsultanta szanowanego ośrodka medycznego , który miał tę zaletę, że został poproszony o ocenę pacjenta z biernym zastojem wątroby. To nie jest ostatni klinicysta, który widzi pacjent [który] często ma takie zalety w osiąganiu diagnozy; to zaleta pierwszego lekarza, który naprawdę bada pacjenta. Problem w tym przypadku polega na tym, że seria lekarzy , a nie uczeń, naruszyła podstawową zasadę medyczną – a mianowicie uważnie badała pacjentów. Mimo to, autorzy podają zasadność tej poniżej akceptowalnej standardowej praktyki medycznej, próbując przekonać nas, że jest to powszechna praktyka dla klinicystów, którzy przeprowadzają szczegółowe badania fizyczne, gdy realizują określone hipotezy . To edukacyjne przesłanie dla czytelników Dziennika należy potępiać, a nie zachęcać, akceptować lub promować.
Wreszcie, autorzy nie byli w stanie wyjaśnić zaczerwienienia doświadczanego przez pacjenta. Najprostszym wyjaśnieniem, które przychodzi na myśl, jest to, że po niewielkich wysiłkach pacjenta nastąpił wzrost powrotu krwi do prawej komory. Z powodu przewlekłego zapalenia osierdzia i przejściowej niezdolności prawej komory do radzenia sobie z nadmiarem krwi, drenaż krwi z głowy i twarzy został spowolniony, powodując obrzęk żylny i obserwowane zaczerwienienie .
Dan Aderka, MD
Tel Aviv Medical Center, Tel Aviv 64239, Izrael
Odniesienie1. Pauker SG, Kopelman RI, Lechan RM. Przekierowany przez główną skargę. N Engl J Med 1995; 333: 45-48
Full Text Web of Science MedlineGoogle Scholar
Ten przypadek rozwiązywania problemów klinicznych jest przykładem wielokrotnych niepotrzebnych testów wykonywanych na pacjentach, gdy rutynowe badanie fizykalne powinno podyktować inaczej. Pacjent miał kilka badań laboratoryjnych, tomografię komputerową i biopsję wątroby, zanim kardiolog zauważył żyły szyi rozciągnięte pod kątem szczęki i obecność znaku Kussmaula, co sugeruje, że jako diagnoza sugeruje się zwężające zapalenie osierdzia. Te odkrycia były niewątpliwie obecne od samego początku.
Komentator zauważa, że trudno jest zarzucić lekarzom za brak diagnozy. Oczywiście, ważne było w tym przypadku, aby wykluczyć guza chromochłonnego przed wysłaniem pacjenta na operację; jednak należy tutaj podkreślić, że u pacjenta z nowym nadciśnieniem bezwzględnym konieczne jest wykonanie dokładnego badania fizykalnego przed poddaniem pacjenta inwazyjnym, potencjalnie szkodliwym procedurom Doktor Osler musi się przewrócić w grobie.
Chester B. Dobry, MD, MPH
University of Pittsburgh Veterans Affairs Medical Center, Pittsburgh, PA 15240
Po przeczytaniu przypadku otyłego pacjenta, u którego kurczowe zapalenie osierdzia ustąpiło, dopóki klinicyści nie przeszli przez kilka ślepych zaułków, przyszło mi na myśl dwa elementy wiedzy klinicznej. Po pierwsze, gdy nie można ocenić żylnego ciśnienia w szyi, lekarze mogą czasami oceniać układowe ciśnienie żylne, powoli podnosząc rękę pacjenta, aż żyły ręki lub ręki zapadną się, a następnie zmierzą pionową odległość od tego punktu do poziomu prawej strony. atrium.1
Po drugie, klinicyści opiekujący się tym pacjentem, którzy zostali przechyleni do prawidłowej diagnozy tylko po tym, jak biopsja wątroby wykazała przekrwienie, mogą czerpać pewną ulgę od przypadku przewlekłego zapalenia osierdzia, o którym mowa w Journal w 1984 r.2 W tym przypadku cytowany przez dr. Romana DeSanctisa stare kliniczne powiedzenie dr. Congera Williamsa, że żaden pacjent nie był kiedykolwiek operowany z powodu przewlekłego zapalenia osierdzia, chyba że wcześniej wykonano biopsję wątroby .
Tak więc, pomimo niezwykłych ostatnich postępów medycyny, obecny przypadek pokazuje, że stara mądrość jest nadal cenna – co nie powinno dziwić, biorąc pod uwagę znacznie starszą mądrość, że nie ma nic nowego pod słońcem 3.
John G. Sotos, MD
Johns Hopkins University School of Medicine, Baltimore, MD 21205
George A. Sotos, MD
9707 Medical Center Dr., Rockville, MD 20850
3 Referencje1. Naczynia krwionośne. W: DeGowin RL. Badanie diagnostyczne przyłóżkowe DeGowin & DeGowin. 5 ed. Nowy Jork: Macmillan, 1987: 412.
Google Scholar
2. Akta sprawy szpitala ogólnego w Massachusetts (sprawa 27-1984). N Engl J Med 1984; 311: 39-46
Full Text Web of Science MedlineGoogle Scholar
3. Ecclesiastes i.8.
Google Scholar
Świetna sprawa! Chciałbym jednak wypowiedzieć się na temat stwierdzenia na temat badania fizykalnego, że widoczne fale A i V były obecne. Oczekuje się, że tych fizycznych wyników nie zobaczymy u pacjentów z przewlekłym zapaleniem osierdzia.1 Zamiast tego, klasyczne odkrycie w takim przypadkiem byłoby szybkie zejście X i Y w żylnym tętnie szyjnym. Jeśli występują oba szybkie zjazdy X i szybki Y, mogą one wytwarzać pulsację w kształcie litery W w żylnym impulsie szyjnym. Prominentne fale A i V wcale nie są charakterystyczne dla zwężającego się zapalenia osierdzia. Wyraźne Fale są widoczne w takich stanach, jak atrezja trójdzielna, prawy śluzak przedsionka, przerost prawej komory i dyssocjacja przedsionkowo-komorowa, a widoczne fale V są widoczne z ciężką niedomykalnością trójdzielną.
M. Haseeb, MD
Good Samaritan Regional Medical Center, Mt. Vernon, IL 62864
Odniesienie1. Braunwald E, wyd. Choroba serca: podręcznik medycyny sercowo-naczyniowej. 4 ed. Filadelfia: WB Saunders, 1992: 20, 1484.
Google Scholar
Wiadomo, że powstawanie blaszek miażdżycowych i zwapnienie może być utrudnione w przypadkach klinicznych. Nieporozumienia związane z medycznymi powikłaniami związanymi z narażeniem na działanie azbestu ze strony pacjentów są powszechne1. Ich wprowadzenie do medycyny oddechowej często ma miejsce, gdy przechodzą one radiografię klatki piersiowej z zupełnie innego powodu, a następnie (niezgrabnie) są oni informowani o istnieniu azbestu na ich film Czy ta niezręczna powierzchnia również była w sprawie klinicznego rozwiązywania problemów. Płytki opłucnowe są niezwykle powszechne w rejonie Glasgow, gdzie kiedyś zbudowano jedną trzeci
[podobne: sab simplex allegro leczenie, z dala od zgiełku cda, sab simplex allegro ]

Tags: , ,

No Responses to “Kliniczne rozwiązywanie problemów: Przekierowanie przez główny zarzut”

 1. Antoni Says:

  Też podejrzewam u siebie nietolerancję laktozy

 2. Hubert Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: implanty zębowe ceny[...]

 3. Jigsaw Says:

  Też podejrzewam u siebie nietolerancję laktozy

 4. Mr. Wholesome Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do ginekolog[...]

 5. Dagmara Says:

  mleko nie dostarcza wapnia

Powiązane tematy z artykułem: dehydratacja krążków międzykręgowych leczenie sab simplex allegro z dala od zgiełku cda