Ortopedia i fizjoterapia
Zdrowe jedzenie i witaminy

I jak długo będziesz, doktorze

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Czy powiedziałem ci, że zamieniam mój garaż w salę treningową. – pyta mój przyjaciel. Wędrujemy na tym terenie, nasze oczy utkwiły w ogromnym, zmieniającym się niebie, nieświadomym tumbleweed i pustych plastikowych butelek na naszej drodze. Zatrudniam jednego z konserwatorów do odkładania podłóg laminowanych. Nawet instalują okno.
Słońce, za górami Carrizo, pędzi w niebo w szafranowym finale. Nasze psy ścigają ciekawy pies preryjny z powrotem do swojej jaskini.
Mój umysł obraca się nad implikacjami projektu remontowego mojego przyjaciela, a ja jestem pełen szczęśliwej ulgi. Otaczamy szpital i wracamy na naszą ulicę. Nie mogę wyrazić moich uczuć – byłaby rozczarowana, że wątpiłem w jej zaangażowanie. Zamiast tego mówię: To dużo pieniędzy, które można włożyć do szpitala, ale brzmi to wspaniale. Nie mogę się doczekać, kiedy go zobaczę.
To napięcie określa nasze życie jako wiejskich lekarzy opieki podstawowej. Nasi pacjenci twierdzą, że jest to najbardziej dosadne: Jak długo pozostaniesz, doktorze.
W ciągu ostatniej dekady starania na rzecz zwiększenia dostępu do opieki zdrowotnej w Stanach Zjednoczonych koncentrowały się na ubezpieczeniu. Tymczasem niedobór lekarzy nadal jest czynnikiem ograniczającym społeczności wiejskie. Dwadzieścia procent populacji USA to osoby z obszarów wiejskich, ale tylko 11% lekarzy praktykuje w środowisku wiejskim 1, chociaż mieszkańcy obszarów wiejskich są starsi i mają gorsze wskaźniki zdrowotne niż ich miejscy odpowiednicy. 2 Programy takie jak Narodowy Fundusz Zdrowia i pożyczka państwowa – ustalenia dotyczące spłat przyciągają lekarzy do wiejskich ośrodków, ale ci lekarze przebierają się jak bębny loterii w bębnie.3 Zwycięska kombinacja to dobry doktor, który zostaje.
Moi pacjenci pytali mnie o to pytanie przy każdej wizycie od kilku lat i to mnie denerwowało za każdym razem. Chciałbym wkleić uśmiech i odpowiedzieć wersją Nie jestem pewien , unikając dalszych pytań o to, co robi mój mąż i czy lubi ten obszar. Ich pytania sugerowały, co Atlas Dartmouth wyraźnie powiedział: zaopatrzenie lekarzy zależy od tego, gdzie chcą żyć lekarze, a nie od potrzeb zdrowotnych społeczności. Jeśli nam się to podoba, może zostaniemy.
Przed przeprowadzką na wiejski Nowy Meksyk byłem wędrowny. Szkoła medyczna na wschodnim wybrzeżu. Rezydencja na zachodnim wybrzeżu. Locum za granicą. Spodziewałem się więc, że zostanę na 2 lub 3 lata – kadencja, która wydawała mi się godna szacunku. To nie była odpowiedź, której chcieli moi pacjenci. Zracjonalizowałem swoją obronę. Dlaczego obrót miał znaczenie, jeśli opieka była dobra. Moi koledzy z dużych miast również zmienili pracę po kilku latach.
Kiedy zaczynałem swoją praktykę, pacjenci wydawali się skomplikowani: cukrzyca, reumatoidalne zapalenie stawów, marskość, często wszystkie trzy. Byłem wdzięczny, że mieli serię bardzo dobrych lekarzy. Ich problemy zostały opracowane, a plany jasne. Mieli swoje badania na raka. Kiedy to zostało wskazane, byli na aspirynie i statynach. Prawie żadna z nich nie była na długoterminowych opiatach.
W pierwszym miesiącu zdiagnozowałem u chorego nadczynność tarczycy. Gdzie jest najbliższy endokrynolog. Zapytałem doświadczonego internisty.
Była zdziwiona. Dlaczego miałbyś polecać. Nie możesz zamówić ablacji.
Nauczyłem się dostosowywać swoją opiekę do geografii
[więcej w: czym się różni osa od pszczoły, olx ozimek, zrosty po usunięciu macicy objawy ]

Tags: , ,

No Responses to “I jak długo będziesz, doktorze”

 1. Breadmaker Says:

  przeczytałam jakie ma nietolerancja laktozy objawy

 2. Dancing Madman Says:

  Article marked with the noticed of: buty piłkarskie[...]

 3. Crash Override Says:

  Mój mąż ma dużo papryki w swojej diecie

 4. Zuzanna Says:

  Article marked with the noticed of: leczenie kanalowe bytom[...]

 5. Monika Says:

  Cała ta pisanina o witaminie C, E i różnych metalach obecnych w owocach

 6. Aleksander Says:

  [..] Cytowany fragment: chirurgia[...]

 7. Necromancer Says:

  W moim domu rodzinnym był taki zwyczaj

Powiązane tematy z artykułem: czym się różni osa od pszczoły olx ozimek zrosty po usunięciu macicy objawy